ŽAIDIMO EIGA „GYVAI“rules_selection

Žemiau pateikiama trumpa veiksmų seka, po kurių galima stebėti ICCF web serveryje partijos eigą „gyvai“, t. y. matyti ėjimus nuo partijos pradžios iki dabartinės pozicijos šachmatų lentoje:


1. Pagrindiniame puslapyje paspaudus nuorodą „Tables and results" pasirenkama dominanti turnyro lentelė;


2. Turnyro lentelėje pasirenkamas bet kuris langelis, kuriame yra nuoroda į puslapį, leidžiantį stebėti partijos eigą „gyvai“;


3. Paspaudžiamas langelyje esantis taškelis arba vienas iš ženklų „0", „½" ar „1", reiškiantis partijos rezultatą, kaip parodytas šiame paveikslėlyje:


crosstabledot


4. Jeigu minėti ženklai neturi nuorodų, reiškia, kad turnyras serveryje nustatytas taip, kad nebūtų galima stebėti partijos eigą „gyvai“.Vienas iš serverio privalumų yra tas, kad partijos eigą „gyvai“ gali stebėti bet kuris iš svetainės lankytojų arba žaidėjų. Galima peržiūrėti savo žaidžiamas ar sužaistas partijas svarbiuose turnyruose, arba savo varžovų partijas kituose turnyruose. Tačiau yra maža dalis turnyrų, kurių žaidimo eigą galima stebėti „gyvai“.


ICCF šachmatų žaidimo taisyklėmis nustatyta, kad atsakingas už turnyro eigą asmuo prieš pradedant turnyrą turi nustatyti web serveryje tam tikras funkcijas.


Funkcijos serveryje, nustatomos organizatorių, matomos aukščiau dešinėje pusėje pateiktame paveikslėlyje. Šios funkcijos nustatomos atskirai publikai (žiūrovams), žaidėjams, komandos nariams (jei varžybos komandinės).


Funkcijos „Viewing rule“ pasirinkimai yra šie:


1. Secret - niekas (išskyrus žaidėjus ir turnyro direktorių) negali stebėti partijos eigą „gyvai“;


2. Finished - niekas (išskyrus žaidėjus ir turnyro direktorių) negali stebėti partijos eigą „gyvai“, bet, jai pasibaigus, partija galima peržiūrėti arba atsisiųsti į savo kompiuterį;


3. Live - bet kuris asmuo partijos eigą gali stebėti „gyvai“, o, partijai pasibaigus, ji gali būti atsisiųsta į savo kompiuterį.


Nustatant funkciją „Finished", turnyro organizatorius nurodo, kiek partijų turi būti pasibaigę, kad jas galima būtų peržiūrėti arba atsisiųsti į savo kompiuterį.


Nustatant funkciją „Live", turnyro organizatorius nurodo, kiek partijų turi būti pasibaigę prieš rodant publikai pasibaigusias partijas ir kiek ėjimų turi vėluoti. Pavyzdžiui, nustatant „5-Move delay“, reiškia, kad publikai nebus rodomi paskutiniai 5 varžovų ėjimai, o nustatant „0-Move delay“ - bus rodoma partijoje dabartinė pozicija.


Turnyras gali prasidėti nustatant funkciją „Secret“ arba „Finished“, o vėliau turnyro direktorius gali šią funkciją pakeisti į funkciją „Live“.


Turnyrų sąraše „Tables and results" kai kurie turnyrai pažymėti žodžiu „(Live)“, tai reiškia, kad šiuose turnyruose partijų eigą galima stebėti „gyvai“.


livelabel


Partijų matomumas aprašomas po turnyro lentele.


crosstable


Informaciją apie partijų matomumą matome pavyzdyje, kur eilutės nuspalvintos mėlynai. Duotame turnyre dalyviai ir publika gali stebėti partijų eigą „gyvai“ su 3 ėjimų vėlavimu.Partijos peržiūra


Kaip parodyta aukščiau pavyzdyje pelės žymeklis yra nuvestas ant mėlyno taškelio (partija Campbell - Aiken), kuriame yra nuoroda į puslapį, leidžiantį peržiūrėti partiją.


Jeigu turnyre nenustatyta, kad partijos publikai būtų matomos „gyvai“, Jums, esant prisijungus prie serverio, Jūsų žaidžiamų partijų pozicijos bus matomos aktualios.


gamepage


Tokį vaizdą publika matys atsivertęs partijos langą. Matome poziciją po baltųjų ėjimo 11.dxc5. Mygtukais po diagrama leidžiama žiūrovui peržiūrėti partiją nuo pradinės pozicijos, eiti į priekį ar atgal po vieną ėjimą ir kt.
Instrukciją ir paaiškinimus iš anglų kalbos išvertė ALEKSANDRAS JEGOROVAS.
Pasisėdėjimas