DMITRIJUS CHOCENKA

TARPTAUTINIS KORESPONDENCINIŲ ŠACHMATŲ MEISTRASDMITRIJUS CHOCENKA gimė 1983 metais Vilniuje.


Tarptautinis šachmatų FIDE meistras nuo 2009 m.


Korespondenciniais šachmatais pradėjo žaisti 2005 m.


Lietuvos korespondencinių šachmatų federacijos sekretorius nuo 2009 m.


Tarptautinis korespondencinių šachmatų meistras nuo 2011 m.
DMITRIJUS CHOCENKA:


„Šachmatais pradėjau žaisti gana vėlai nuo 12 metų. Buvom su tėčiu sporto šventėje Vingio parke, ten pamačiau vaikus žaidžiant dideliais šachmatais (šachmatų lentos dydis buvo 4 x 4 metrų!), taip užsidegiau šiuo įdomiu žaidimu. Nuo rugsėjo mėn. pradėjau lankyti Vilniaus šachmatų ir šaškių sporto mokyklą. Mano pirmuoju treneriu buvo Pavelas Rubinas (šiuo metu turintis aukščiausią reitingą tarp visų Lietuvos šachmatininkų susirašinėjant). Vėliau apie metus šachmatų žaidimo paslapčių sėmiausi iš Donato Lapienio. 2005 metais Virginijus Grabliauskas pasiūlė pažaisti susirašinėjant, nuo tada ir žaidžiu.


Pirmajį tarptautinio korespondencinių šachmatų meistro normatyvą įvykdžiau atrankoje į 17-ąją pasaulio korespondencinių šachmatų olimpiadą (2006 - 2008 m). Žaidžiau prie 6 - osios lentos (iš tiek pat galimų), tuo metu mano reitingas buvo dar gana žemas, gal dėl to varžovai žaidė truputį atsipalaidavę ir už tai pavyko juos nubausti. Surinkau 7,5 taško iš 11, to pakako įvykdyti tartautinio meistro nomą. Deja Lietuvos komandai į finalą prasibrauti nepavyko.


Nuoroda į šių varžybų lentelę: http://www.iccf-webchess.com/EventCrossTable.aspx?id=1170.


Kitą tarptautinio meistro susirašinėjant normą pavyko įvykdyti Europos 7-ąjame komandiniame čempionate. Žaidžiau 5-oje lentoje (iš viso komandą sudarė aštuoni šachmatininkai). Surinkau 7 taškus iš 14, neslėpsiu buvo tikėtasi kur kas daugiau, bet poroje partijų nepavyko prispausti varžovo, prisidėjus dar kelioms nesėkmėms teko tekintis tik puse surinktų taškų. Tai buvo mano pirmos tokio rango varžybos.


Nuoroda į turnyrinę lentelę: http://www.iccf-webchess.com/EventCrossTable.aspx?id=17526.


Štai taip ir įvykdžiau reikalavimus tarptautinio meistro titului. 2011 m. ICCF kongresas Suomijoje suteikė man korespondencinių šachmatų meistro titulą.“2011 m. lapkričio 15 d.


Dmitrijus Chocenka ir Gintautas Petraitis

Iš kairės Dmitrijus Chocenka

2011 metais žaidžia šachmatais

Kauno taurėje su

Gintautu PetraičiuApdovanojamas Dmitrijus Chocenka

ICCF prezidentas Eric Ruch

Kongrese Suomijoje įteikia

Dmitrijui Chocenkai

apdovanojimą už blico varžybose

užimtą pirmą vietąAnicetas Uogelė
Tarptautinis nusipelnęs šachmatų meistras ir teoretikas ANICETAS UOGELĖ