ICCF logotipas

Vykstantys turnyrai

XXXV Lietuvos
asmeninis čempionatas


XXXIV Lietuvos
asmeninis čempionatas


I Karaliaus Mindaugo
taurė


Memorialinis turnyras A,
skirtas Maksui Zavanelli
atminti


Memorialinis turnyras B,
skirtas Maksui Zavanelli
atminti


LTU 100

Memorialinis turnyras,
skirtas Borisui Rumiancevui
atminti


Memorialinis turnyras,
skirtas Romanui Arlauskui
atminti


X Pasaulio moterų
korespondencinų
šachmatų olimpiada
(finalas)


XI Europos
korespondencinių
šachmatų komandinis
čempionatas


2018 Europos
kandidatų turnyras
1 grupė
Dmitrijus Chocenka


2018 Europos
kandidatų turnyras
2 grupė
Alfonsas Kupšys


XXI Pasaulio
korespondencinių
šachmatų olimpiada
(pusfinalis)


XI Pasaulio moterų
korespondencinių
šachmatų čempionatas
(finalas)
Vilma Dambrauskaitė


XII Pasaulio moterų
korespondencinių
šachmatų čempionato
(pusfinalis)
Jurgita Mališauskienė


X Baltijos jūros šalių
komandinis turnyras


US Invitational 2016/A dalyvauja
Pavel Rubinas


US Invitational 2016/B dalyvauja
Aleksandr Korabliov


WC36/ct03 dalyvauja
Virginijus Grabliauskas


Laisvės liepsna

WC41/pr12
Jurgita Mališauskienė


Europos
korespondencinių
šachmatų čempionatai


EU / C 69 / final
Alfredas Samerdokas


EU / C 70 / final
Saulius Voveris


World Cup 21 -
ketvirtfinaliai


Veterans World
Cup 10


Veterans World
Cup 9


Veterans World
Cup 8


Veterans World
Cup 7


Veterans World
Cup 6 - Semifinal 08
Gediminas Voveris


Pasaulio
korespondencinių
šachmatų meistrų
klasės turnyrai


6th Webchess Open
Tournament


7th Webchess Open
Tournament


5th Webchess Open
Final
Bronislavas Krikščiūnas


Rusija - Pasaulis

WC40/sf03 dalyvauja
Algirdas Rauduvė


WC40/sf06 dalyvauja
Aleksandr Korabliov


WC40/pr02 dalyvauja
Juras Mickevičius


WC41/sf03 dalyvauja
Vytautas Sutkus


Draugiški mačai

Esko Nuutilainen komandinis memorialas

Kompiuteris

ICCF web serveris

Instrukcijos
Žaidimo taisyklės

Aforizmai ir dar kai kas
Laisvoji enciklopedija


VI EUROPOS KORESPONDENCINIŲ ŠACHMATŲ KOMANDINIS ČEMPIONATAS



Pusfinaliai (1999 - 2003)


VI Europos korespondencinių šachmatų komandinis čempionatas (atrankinis etapas) startavo 1999 m. lapkričio 22 d. Čempionato pirmajame etape varžėsi 33 komandos (396 dalyviai) trijose grupėse: 1 grupė, 2 grupė ir 3 grupė.


Lietuvos komanda (Team 10) varžėsi pirmoje grupėje (11 komandų) ir užėmė 10 vietą.


Rezultatai pagal lentas:


1 lenta - Algirdas Rauduvė, 4½ taško (IM norma), 7 vieta


2 lenta - Aleksandras Agejevas IM, 4 taškai, 7 vieta


3 lenta - Jonas Lukšas, 4 taškai, 8 vieta


4 lenta - Kęstutis Mužas, 2½ taško, 11 vieta


5 lenta - Algimantas Arulis, 1½ taško, 11 vieta


6 lenta - Algimantas Kaminskas IM / Vladas Kraujūnas, 1½ taško, 10 vieta


7 lenta - Arūnas Ščiupokas, 2 taškai, 11 vieta


8 lenta - Gintautas Petraitis, 7½ taško (IM norma), 1 vieta


9 lenta - Rimantas Rupšys, 4½ taško, 7 vieta


10 lenta - Anatolijus Novikovas, 4 taškai, 8 vieta


11 lenta - Lionginas Stankevičius, 6½ taško, 3 vieta


12 lenta - Romas Rutkus, 5½ taško, 6 vieta



FIN Suomija (Team 11) - 75 taškai, 62 %


NOR Norvegija (Team 12) - 70½ taško, 58 %


ESP Estija (Team 5) - 68½ taško, 57 %


SVK Slovakija (Team 6) - 68½ taško, 57 %


POL Lenkija (Team 7) - 62½ taško, 52 %


CRO Kroatija (Team 4) - 60½ taško, 50 %


RUS Rusija (Team 1) - 59 taškai, 49 %


SUI Šveicarija (Team 8) - 57 taškai, 47 %


SCO Škotija (Team 9) - 52½ taško, 43 %


LTU Lietuva (Team 10) - 48 taškai, 40 %


IRL Airija (Team 3) - 38 taškai, 38 %



Finalas (2004 - 2009)


Nors VI Europos korespondencinių šachmatų komandinio čempionato atrankiniame etape Lietuvos komanda žaidė prastai, tačiau ji pagal varžybų reglamentą, kaip V Europos korespondencinių šachmatų komandinio čempionato prizininkė, yra įgijusi teisę žaisti šio čempionato finale.


Finale Lietuvos komanda užėmė antrą vietą. Rezultatai pagal lentas:


1 lenta - Vytautas Andriulaitis GM, 4 taškai, 11 vieta


2 lenta - Virginijus Grabliauskas, 6 taškai (SIM norma), 8 vieta


3 lenta - Alfonsas Kupšys SIM, 8½ taško (GM norma), 3 vieta


4 lenta - Pavel Rubinas SIM, 8½ taško (GM norma), 2 vieta


5 lenta - Marijonas Ročius SIM, 7 taškai, 3 vieta


6 lenta - Darius Zagorskis,8 taškai (SIM norma), 2 vieta


7 lenta - Algirdas Bandza, 6 taškai, 8 vieta


8 lenta - Vitalijus Novikovas SIM, 9½ taško (GM norma), 1 vieta


9 lenta - Gintautas Petraitis / Dainius Minelga, 5½ taško, 8 vieta


10 lenta - Virginijus Dambrauskas SIM, 6½ taško, 6 vieta


11 lenta - Rimantas Rupšys, 6½ taško, 5 vieta


12 lenta - Algirdas Rauduvė IM / Kazys Godlauskas, 6 taškai, 7 vieta



Finale sužaistos šachmatų partijos.

Vicecempionai

Nuotraukoje viršutinėje eilėje

iš kairės:

Virginijus Grabliauskas

Vitalijus Novikovas

Darius Zagorskis

Algirdas Bandza

Kazys Godlauskas


Vidurinėje eilėje:

Dainius Minelga

Alfonsas Kupšys

Virginijus Dambrauskas

Pavel Rubinas


Pirmoje eilėje:

Rimantas Rupšys

Gintautas Petraitis

Algirdas Rauduvė

Vytautas Andriulaitis

Marijonas Ročius



GER Vokietija - 93½ taško, 64 %


LTU Lietuva - 82 taškai, 56 %


CZE Čekija - 80½ taško, 55 %


ISR Izraelis - 78½ taško, 54 %


SVK Slovakija - 73½ taško, 51 %


LAT Latvija - 73½ taško, 51 %


AUT Audtrija - 69½ taško, 48 %


FIN Suomija - 68 taškai, 47 %


NOR Norvegija - 67 taškai, 46 %


ESP Ispanija - 67 taškai, 46 %


FRA Prancūzija - 66½ taško, 46 %


ENG Anglija - 90½ taško, 42 %


ISL Islandija - 55 taškai, 38 %



Apdovanojimas

ICCF Kongrese, įvykusiame 2009 m. rugsėjo 13 - 19 d. d. Anglijoje, Lidso mieste, Lietuvos korespondencinių šachmatų federacijos prezidentas Alfonsas Kupšys priima apdovanojimus už Lietuvos komandos antrą vietą VI Europos korespondencinių šachmatų komandiniame čempionate.







Virginijus Grabliauskas VIRGINIJUS GRABLIAUSKAS
varžovams buvo rūstus ir negailestingas

LTU Virginijus Grabliauskas 2494 - NOR Arild Haugen 2547


1. d4 Žf6 2. c4 e6 3. Žc3 Rb4 4. f3 O-O 5. e4 d5 6.e5 Žfd7 7. a3 Rxc3+ 8. bxc3 dxc4 9. f4 Žb6 10. a4 a5 11. Ra3 Be8 12. Žf3 Ža6 13. Žg5 f6 14. Že4 fxe5 15. Vh5 exd4 16. Žg5 h6 17. Vf7+ Kh8 18. h4 c5 19. Vg6 hxg5 20. hxg5+ Kg8 21. Bh7 Vd7 22. O-O-O Žb4 23. cxb4 axb4 24. Rb2 Žd5


Diagrama


25. Bxd4 ir juodieji pasidavė.


Tai buvo pirmoji pergalė čempionato finale.




Šachmatai - pagal formą žaidimas, pagal turinį - menas, pagal įsisavinimo sunkumą - mokslas.
T. Petrosian