JOOP VAN OOSTEROM - PASAULIO KORESPONDENCINIŲ ŠACHMATŲ ČEMPIONAS
Didmeistris iš Olandijos JOOP VAN OOSTEROM - PASAULIO KORESPONDENCINIŲ ŠACHMATŲ ČEMPIONAS. Jis 18-ajame Pasaulio korespondencinių šachmatų čempionate iškovojo pirmąją vietą. Paskutines dvi partijas sužaidė lygiomis ir tapo varžovų nebepavejamas. Čempionate surinko 11 taškų iš 14 partijų, nepralaimėjęs nei vienos partijos (8 pergalės ir 6 lygiosios).


ICCF reitingų sąraše 2005 m. balandžio 1 d. ties JOOP VAN OOSTEROM pavarde įrašytas reitingas 2777. Tokio aukšto reitingo Pasaulis dar nematė.


Šiuo metu JOOP VAN OOSTEROM žaidžia šahmatais mače Rusija - Pasaulis, taip pat XV Pasaulio olimpiados antankinėse varžybose, kuriose dalyvauja ir Lietuvos komanda, surinkusi 46 taškus ir yra antroje vietoje. Olandai yra pirmi. Antroje lentoje su JOOP VAN OOSTEROM turėjo garbės žaisti vyresnysis tarptautinis meistras Lietuvos komandos dalyvis VIRGINIJUS DAMBRAUSKAS, tačiau jam prieš naująjį Pasaulio čempioną teko pasiduoti.


Be korespondencinių šachmatų JOOP VAN OOSTEROM yra pagarsėjęs kaip dosnus turnyrų prie lentos sponsorius. Pavyzdžiui, pirmos dukros MELODY AMBER gimtadienio proga - žaidimas nematant figūrų su visais Kasparovais, Kramnikais ir kt., antros dukros gimtadienio proga - mačas „Moterys prieš veteranus“ ir t.t.


JOOP VAN OOSTEROM 18-jo Pasaulio čempionato ir keletas kitų rinktinių naujojo čempiono partijos.Joop van Oosterom su 
bendraminčiais

Naujasis Pasaulio čempionas
JOOP VAN OOSTEROM
stovi penktas iš kairės
ir turnyro dalyviai pirmos dukros
MELODY AMBER
gimtadienio proga 1992 metais


Jurgita Dambrauskaitė
Jurgita Dambrauskaitė VII Pasaulio moterų korespondencinių šachmatų olimpiadoje iškovojo sidabro medalį.